شناسه : 40693
س, 12/23/1401 - 11:36
نویسنده : کاربر ادمین
به همت سازمان بسیج مهندسین عمران ومعماری

چهار طرح عمرانی و آبرسانی در فارس به بهره‌برداری رسید

با حضور مسئول سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری کشور از چهار طرح عمرانی و آبرسانی در فارس بهره‌برداری شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مهندسین عمران و معماری استان فارس، همزمان با برگزاری رزمایش ملی تخصصی جهادگران عمران و معماری، و با حضور مسئول سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری کشور از چهار طرح عمرانی و آبرسانی در فارس بهره‌برداری شد.

این مراسم با حضور مسئول سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری کشور، محمد علی قلندری، قائم مقام شرکت آبفا استان فارس، علی پور، معاون هماهنگی سپاه فجر استان فارس، مسعود هادی‌پور، فرماندار و محمد علی آزادی، مدیر امور آبفا شهرستان خرمبید و جمعی از سایر مسئولین محلی، پروژه‌ خط انتقال آب شرب چاه شماره 8 صفاشهر به مخزن بنگشت و پروژه‌ آبرسانی به روستای شوراب به بهره‌برداری رسید.

محسن قنادزاده، مسئول سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری کشور که در راستای اجرای رزمایش ملی تخصصی عمران و معماری در شیراز حضور دارد، از بهره‌برداری چهار طرح عمرانی و آبرسانی در روستا‌های فارس خبر داد و اظهار داشت: حفر یک حلقه چاه جهت تامین آب مشترکین صفاشهر در روستا‌های حاجی آباد، قنات نو، قصر یعقوب، بیان و قاضیان با اعتباری بالغ بر 15000 میلیون ریال به عمق 330 متر در ایام رزمایش ملی تخصصی عمران یکی از این طرح‌ها است.

وی با یادآوری اینکه جمعیت استفاده کننده از این حلقه چاه، 11800 نفر است، ادامه داد: اعتبار این پروژه از موسسه خیریه همیاران عمران حضرت، ولیعصر و بدون کمک دولتی تامین شده است.

مسئول سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری کشور گفت: پروژه دیگری که در راستای برگزاری رزمایش ملی تخصصی عمران در فارس به بهره‌برداری رسید، خرید و اجرای 3 کیلومتر پلی‌اتیلن 200 میلی متر جهت خط انتقال چاه شماره 8 به مخزن بنگشت به طول 3 هزار متر است.

قنادزاده ادامه داد: اعتبار این پروژه بالغ بر 19132 میلیون ریال است که 2000 میلیون ریال را آبفا و 17132 میلیون را موسسه خیریه همیاران عمران حضرت، ولیعصر تامین کرده است.

وی با اشاره به اینکه 10500 نفر از این طرح استفاده می‌کنند، تصریح کرد: طرح دیگر که در راستای برگزاری رزمایش به بهره‌برداری رسید، آبرسانی به شهرک شهید رجایی قادرآباد است که 4 هزار نفر از آن بهره مند می‌شوند.

مسئول سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری کشور با بیان اینکه این طرح به طول 6450 متر و با اعتباری بالغ بر 10000 میلیون ریال است، افزود: 8000 میلیون ریال د راین طرح را آبفا و مابقی را موسسه خیریه همیاران عمران حضرت، ولی عصر تامین کرده است.

قنادزاده در ادامه، از طرح آبرسانی به روستای شورآب به طول 4500 مترو شبکه توزیع 1000 متر خبر داد و گفت: اعتبار این پروژه 9 هزار میلیون ریال است که 1000 میلیون را آبفا و مابقی را موسسه خیریه همیاران عمران حضرت، ولیعصر تامین کرده است.

وی با تاکید به اهمیت آب در توسعه‌ کشور، خواستار اهتمام ویژه‌ مردم و مسئولین در مدیریت مصرف آب شرب در جامعه شد.

به گزارش بسیج، پروژه‌های مذکور توسط گروه جهادی سحاب که اولین گروه جهادی تخصصی آب در کشور است با بالاترین سرعت و کیفیت اجرا شد که از محل صرفه‌جویی در پروژه‌های مذکور 4 پروژه آبرسانی دیگر در شهرستان خرمبید تعریف و توسط همین گروه جهادی در حال اجرا است.

انتهای پیام/

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید