شناسه : 40659
پ, 11/27/1401 - 18:39
نویسنده : کاربر ادمین
دکتر قنادزاده:

رزمایش بزرگ جهادگران فاطمی برگزار می شود

مسئول سازمان بسیج مهندسین عمران ومعماری کشور گفت: رزمایش بزرگ جهادگران فاطمی در بازه زمانی ۳۰بهمن تا ۶ اسفند با حضور و نقش آفرینی گروه‌های جهادی عمران روستا در سراسر کشور برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیح مهندسین عمران و معماری ، قنادزاده مسئول سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری کشور در گفتگو با خبرگزاری بسیج، گفت: رزمایش بزرگ جهادگران فاطمی در بازه زمانی ۳۰بهمن تا ۶ اسفند با حضور و نقش آفرینی گروه‌های جهادی عمران روستا در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی ادامه داد:یکی از اهداف این رزمایش اهمیت و ضرورت نهادینه شدن کار جهادی و جهت گیری آن در رفع محرومیت و تحقق عدالت و پیشرفت است،هدف مهم بعدی گفتمان سازی و گسترش فرهنگ "ما می‌توانیم" است که بهترین بستر بروز و نمو آن کار‌های جهادی و خدمت رسانی است.

قنادزاده تأکید کرد:همانطور که امروز امام خامنه ای (مد ظله) در دیدار مردم آذربایجان اشاره فرمودند، هرزمان ما با تفکر جهادی در عرصه خدمت به مردم و با نگاه خادمی به مردم و توکل به خداوند متعال وارد شدیم توانستیم در مسیر صحیح حرکت کرده و از مشکلات بزرگ همچون بیماری کرونا و سیل و زلزله و غیره عبور کنیم.

مسئول سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری کشور افزود:همانگونه که امام راحل (ره) خدمت به محرومین را بالاترین عبادت اذعان فرمودند؛ لذا ضمن شکر گزاری به درگاه احدیت برای توفیق خدمت به مردم میهن اسلامی و با هدف رضایت پروردگار رزمایش بزرگ جهادگران فاطمی با هدف خدمت رسانی به، ولی نعمتان انقلاب اسلامی با حضور و نقش آفرینی گروه‌های جهادی عمران روستای کانون‌های بسیج مهندسین عمران و معماری سراسر کشور از ۳۰ بهمن تا ششم اسفندماه برگزارمی شود.

قنادزاده تصریح کرد:این رزمایش همزمان با ایام ولادت سید و سالار شهیدان و با رمز یا حسین (علیه السلام) آغاز و مهندسان بسیجی ِجهادگر محور‌هایی همچون برپایی میز مشاوره فنی و مهندسی در مساجد با محوریت جهاد تبیین تخصصی ،اعزام گروه‌های جهادی متشکل از مهندسان ناظر به مناطق کم برخوردار و ارائه خدمات مهندسی رایگان،برگزاری میز خدمت ویژه سازندگان و مالکان ،جمع آوری و اهدا کمک‌های مومنانه و کمک به آزادی جرائم غیر عمد،مرمت و بازسازی منازل محرومین،انتشار آثار پژوهشی و علمی در موضوعات آب و محیط زیست، عمران، معماری ایرانی اسلامی، زیر ساخت و غیره، اجرا و افتتاح طرح‌های عمران روستا (جهاد آبرسانی) در مناطق کم برخوردار را اجرایی خواهند کرد.

وی ادامه داد: در روز پنجم این رزمایش با حضور مدیران ارشد کشوری مرکز نوآوری راه، ساختمان و شهرسازی هم افتتاح خواهد شد،در روز پایانی این رزمایش و همزمان با زاد روز خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس با مشارکت بسیج مهندسین استان فارس همایش روز مهندس در استان فارس برگزار خواهد شد،در پایان این همایش نیز از خانواده محترم شهدای مهندس و برگزیدگان عرصه جهاد و خدمت رسانی نیز تجلیل به عمل خواهد آمد.

مسئول سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری کشور  تأکید کرد:با هدف تجلیل ازخیرین، جهادگران و فعالان برتر در حوزه آب رسانی به مناطق کم برخوردار، با اقتدا به قله و اسوه خیرین آبرسان یعنی مولای متقیان که در این عرصه مجاهدت کردند؛ همزمان با میلاد با سرسعادت سقا و علمدار با وفای دشت کربلا طی نشستی نشان سقا اهدا خواهدشد.

قناد زاده اظهار کرد: جا دارد از فرمانده محترم سپاه استان فارس سردار بوعلی به خاطر قبول زحمت میزبانی این رزمایش و همچنین از استاندار محترم فارس به دلیل همکاری و مشارکت در این امر و معاونین محترم ایشان و همچنین کلیه فرمانداران، بخشداران، دهیاران، مدیران کل ادارات، سازمان‌های استان، مسئول بسیج سازندگی سپاه استان و همچنین مسئول بسیج مهندسین استان و تمامی گروه‌های جهادی عمران روستا فعال در این امر تشکر و قدردانی به عمل آورم.

 

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید