سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری، روستاهای مازندران را محرومیت زدایی می‌کند

مسئول بسیج مهندسان عمران و معماری سپاه کربلای مازندران با اشاره به شناسایی روستاهای کمتر برخوردار استان، گفت: بسیج مهندسان عمران روستاهای مازندران را محرومیت زدایی می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مهندسین عمران و معماری، محمد علی امامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ساری، با بیان اینکه این سازمان حدود پنج سال در حال فعالیت است اظهار داشت: کانون بسیج عمران و معماری در ۲۰ شهرستان تشکیل و بیش از چهار هزار و ۵۰۰ نفر عضو این سازمان هستند و برنامه ها و اقدامات شاخصی در زمینه طرح های عمرانی روستاها در حوزه محرومیت زدایی برداشته شد.

وی افزود: در هر شهرستان یک روستای محروم معرفی و جلسه ای با ارکان روستا نظیر دهیار، شورا، روحانی، معتمدان برگزار و محرومیت روستا شناسایی و سپس ستاد پشتیبانی در شهرستان و استان تشکیل می شود.

امامی بیان کرد: دستگاه‌های متولی و حامی در آن جلسه به عنوان پشتیبان کننده این طرح منابع اعتباری را مشخص کرده و توسط گروهای جهادی، تیم مهندسان معماری در هر شهرستان تشکیل و جهت محرومیت زدایی گام های موثر برداشته می شود.

مسئول بسیج مهندسان عمران و معماری سپاه کربلای مازندران تصریح کرد: ایجاد پل، راه روستایی، مساجد و ابنیه روستایی، ساخت منازل، خدمات مهندسی توسط گروه های جهادی بسیج عمرانی و معماری ارائه می شود.

امامی اضافه کرد: پنج کارگروه مسکن، نظام مهندسی، آب، شهرسازی، معماری در استان تشکیل و حداقل یک کارگروه بستگی به ظرفیت هر شهرستان در آن منطقه تشکیل می شود.

وی تصریح کرد: انجمن مهندسان خیر نیز در شهرستان ها راه اندازی و بیشتر خدمات مهندسی برای ساخت خانه افراد محروم که تحت پوشش نهادهای حمایتی بهزیستی و کمیته امداد هستند و یا از خانواده شهدا باشند در شهر و  روستا بحث طراحی و نظارت توسط انجمن مهندسین خیر به صورت رایگان ارائه می شود.

این مسئول بسیجی ادامه داد: در بحث علمی  نیز دوره های توانمندسازی برای  بسیج مهندسان و بازدیدهای علمی در شهرستان ها ارائه و همچنین در بحث دوره های توانمندسازی آموزش نرم افزارهای کاربردی و تخصصی برای اعضا با حضور اساتید بسیجی و دیگر ظرفیت‌ها برگزار شد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر سال جهش تولید گفت: همه سرباز ولایت هستیم باید در این مسیر مشکلات را برطرف و مسیر را برای جهش تولید و توسعه اقتصاد فراهم کنیم و در این راستا تلاش کردیم در بسیج عمران و معماری در اجرای پروژه ها از ساخت و سازها حمایت، ظرفیت ها را شناسایی و مشارکت کنیم. امسال با تولیدکنندگان مصالح ساختمانی ارتباط برقرار کردیم تا اگر موانعی بر سر راه خود دارند با مشارکت دستگاه های اجرایی محدودیت ها را برطرف کنیم تا از مصالح بومی و استاندارد تولید استان استفاده کنیم.

امامی ادامه داد: بسیج مهندسان در حوادث مختلف از قبیل سیل سال گذشته توانست در خروج سیلاب از معابر و منازل و در بحث ساخت، طراحی و نظارت رایگان اقدام و سه واحد منزل مسکونی مددجویان امداد توسط بسیج عمران و معماری ساخته شد.

وی بیان کرد: در مقابله با شیوع ویروس منحوس کرونا، اقدامات خوبی توسط بسیج مهندسان عمران و معماری در تهیه و تولید اقلام بهداشتی مانند ماسک، گان و  محلول ضدعفدنی کننده انجام و میان اقشار مختلف مردم توزیع شد و در رزمایش کمک مومنانه نیز ۱۰۰ میلیون تومان کمک‌های نقدی و بسته های معیشتی تهیه و میان نیازمندان توزیع شد.

مصاحبه از قدسیه السادات شعبانپور

انتهای پیام

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.