مهندس ایلخان در در گفتگو با رادیو اقتصاد عنوان کرد:

اجرای طرح «جهاد عمران روستا» در کشور

رئیس سازمان بسیج مهندسان عمران و معماری از اجرای طرح جهاد عمران روستا در کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مهندسین عمران و معماری ،  مهندس «محمود ایلخان» در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد با موضوع بررسی نقش بسیج در تحقق اقتصاد مقاومتی و عمرانی و آبادانی کشورافزود: اکیپ های جهادی با ترکیبی از مهندسان و افراد با تجربه در قالب طرح جهاد عمران روستا در کشور تشکیل شده است.

وی اظهارداشت: این اکیپ ها محرومیت های مناطق روستایی را شناسایی و با استفاده از ظرفیت دستگاه های اجرایی نسبت به رفع مشکلات اقدام می کنند.

رئیس سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری گفت: این طرح دارای سه ضلع از قبیل مهندسان بسیجی در حوزه عمران و معماری، مشارکت مردم روستا و دستگاه های اجرایی مثل دهیاری، بخشداری، فرمانداری، استانداری و غیره است.

وی افزود: خوشبختانه مسئولان برخی از استان ها همکاری خیلی خوبی در راستای اجرای این طرح با بسیج دارند.

ایلخان در ادامه اظهارداشت: بسیج یک نهاد پربرکت برای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است.

وی به رادیو اقتصاد گفت: بسیج از ۱۴ تا ۱۵ سال پیش در عرصه محرومیت زادیی با تشکیل بسیج سازندگی شروع به فعالیت کرده است.

رئیس سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری افزود: پیش از این جهاد سازندگی در این حوزه تلاش و خدمات رسانی می کرد.

وی اظهارداشت: متاسفانه مدل جهاد سازندگی به غلط در کشور برچیده شد اما با تدبیر مقام معظم رهبری بسیج سازندگی تشکیل تا نهضت محرومیت زدایی در مملکت تداوم داشته باشد.

ایلخان گفت: بطورکلی از هفت تا هشت سال گذشته فعالیت های بسیج در عرصه محرومیت زدایی در جامعه جدی تر شده و همچنین در کنار تلاش های بسیج سازندگی اقشار تخصصی در بسیج فعال تا بتوانند متخصصان بسیجی را برای برطرف کردن مشکلات جاری کشور و غیره ساماندهی کنند.

وی با اشاره به اینکه بسیج مهندسان از سال ۱۳۷۶ در کشور تشکیل شده است، افزود: این مجموعه با توجه به گستردگی کاری و همچنین تخصصی تر شدن در سال ۱۳۹۳ به سه بخش «کشاورزی»، «صنعت» و« عمران و معماری» تقسیم شد.

رئیس سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری اظهارداشت: مقام معظم رهبری همواره به دولتمردان در خصوص بهره گیری از ظرفیت بسیج در بحث رفع مشکلات و پیشبرد امور کشور سفارش و تاکید فرموده اند.

وی تصریح کرد: بسیج یعنی مردم و در همه جای دنیا از ظرفیت مردم برای رفع مشکلات استفاده می شود.

ایلخان با بیان اینکه بسیج با حضور آحاد مردم معنی پیدا می کند، گفت: بسیج هم اکنون در حوزه های مختلف کشور حضور و شرکت جدی دارد.

وی فعالیت بسیج را مبتنی بر تفکر جهادی، کار با کیفیت و بدون سودجویی برشمرد و افزود: این ویژگی ها باعث می شود ضمن ارزان تر تمام شدن اجرای پروژه های عمرانی در حوزه های مختلف بستری برای اشتغال مهندسان و متخصصان بسیجی در جامعه فراهم و در عین حال مشکلی از مناطق محروم کشور برطرف شود.

رئیس سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری یادآورشد: مجموعه بسیج تا کنون اقدامات زیادی در سراسر کشور با هدف خدمات دهی بیشتر و بهتر به مردم محروم و محرویت زدایی از چهره جامعه به عنوان یکی از اصول مهم و اصیل انقلاب اسلامی انجام داده و این روند همچنان به قوت خود باقی است.

انتهای پیام

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.