وزیر راه و شهرسازی در همایش روز قشر بسیج مهندسین عمران و معماری:

جامعه مهندسی با ساخت ۴۰۰ هزار مسکن وارد صنعت ساخت و ساز می‌شود

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سال‌های ۹۸ و ۹۹ می‌تواند ظرفیت‌ نیروهای بسیجی در احداث این واحدها استفاده کرد، گفت: با احداث این واحدها فرصت مغتنمی خواهد بود تا از ۵۰۰ هزار مهندس استفاده کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مهندسین عمران و معماری ، محمد اسلامی در مراسم  گرامیداشت روز مهندس و روز قشر بسیج مهندسین عمران و معماری  با اشاره به اینکه نیازمند آن هستیم تا با تلاش و کار جهادی نشان دهیم نظام جمهوری اسلامی بیش از گذشته توان مقاومت و پایداری دارد، اظهارداشت: مهمترین هدف دشمن ناتوان جلوه دادن ایران است، چرا که رفتار دشمن با گذشته قابل مقایسه نیست.

اسلامی با بیان اینکه مهمترین خروجی تحریم این است که شرایط عادی، شفاف و استاندارد به جریان عدم کارایی انتقال یابد، گفت: تمام تلاش استکبار برای نشان دادن عدم مشروعیت نظام به جایی نخواهد رسید، چرا که به هیچ وجه نمی‌توانند مشروعیت نظام را زیر سوال ببرند.

وزیر راه و شهرسازی نقش بسیج در ایجاد اعتماد عمومی و سازندگی کشور را بسیار پر اهمیت خواند و گفت: مأموریت‌های سازمان بسیج محرومیت‌زدایی از جامعه است و در این راستا براساس تأکیدات مقام معظم رهبری ایجاد تحرک جدی در باز آفرینی شهری و ریشه کن کردن حاشیه‌نشینی در دستور جدی وزارتخانه است.

به گفته وی در حال حاضر ۴ نفر از معاونان وزارت راه و شهرسازی در سیستان و بلوچستان هستند که یکی از استان‌های پایلوت ما برای مهار حاشیه نشینی و عملیاتی کردن طرح بازآفرینی شهری حضور دارند.

وی با بیان اینکه بسیج می‌تواند در استان‌های سیستان و بلوچستان و خوزستان وارد شود و ما از آن استقبال و حمایت می‌کنیم، گفت: در شرایط رکود و تحریم سهمی که برای برون رفت از تحریم در دستور کار داریم احداث ۴ هزار واحد مسکونی در سال‌های ۹۸ و ۹۹ و اتمام باقیمانده مسکن مهر است.

وی ادامه داد: این برنامه فرصت مغتنمی است تا ۵۰۰ هزار مهندس فعال در کشور در صنعت ساخت و ساز وارد و فعال شوند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.