سومین نشست تحقق هویت اسلامی ایرانی معماری و شهرسازی برگزار شد

سومین نشست تحقق هویت اسلامی ایرانی معماری و شهرسازی صبح امروز در سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مهندسین عمران و معماری،  "سومین نشست تحقق هویت اسلامی ایرانی معماری و شهرسازی "صبح امروز ۲۰آذرماه ۹۷ با حضور مهندس نقره کار در سازمان بسیج مهندسین عمران ومعماری برگزار شد. در این جلسه مهندس نقره کار در ادامه مباحث جلسه دوم به بیان نظری معماری ایرانی اسلامی پرداخت و با بیان اینکه رعایت کلیه دستاوردهای علوم تجربی در حوزه معماری الزامی است خاطر نشان کرد:اگر بخواهیم یکی از  مهمترین راهبردها وراه حل ها در حوزه معماری شهرسازی مبتنی بر هویت ایرانی اسلامی ، رابیان کنیم بایستی بُعد مهندسی ساختمان را به خوبی درک و مورد تنوجه قرار دهیم و آنچهاز علوم تجربی در حوزه معماری اسلامی  وجود دارد  را به درستی پیاده سازی کنیم.

وی بستر سازی برای  سیر انسان از ظاهر به با طن را دومین  راه حل در معماری شهرسازی مبتنی بر هویت ایرانی اسلامی دانست وبیان داشت:توجه به سبک های هنری از المانهای مهمی است که باید انسان را از عالم مادی به عالم روحانی هدایت کند.

این استاد برجسته ، ابعاد اصلی و اعتباری شهر  و ایده های هندسی فضایی رااز دیگر راهبردهای مهم در عرصه معماری شهرسازی معرفی کرد.

مهندس تفره کار استفاده از  آرایه های تنزیهی را مطلوب و مجاز دانست و گفت:در مقبال آرایه های تنزیهی ، آرایه تقلیدی همچون نقاشی یا مجسمه سازی از موجودات قراردارد که امری ناپسند است.

وی نماد گرایی به مفهوم تجلی مفاهیم مفید و مطلوب در ماده را ضروی و لازم دانست و نماد گرایی توهمی را غیر مفید برشمرد.

در ادامه این جلسه ، اساتید دانشگاه ها و هیات های اندیشه وز از طریق ویدئو کنفرانس سوالات خود را از استاد نقره کار پرسیدند.

انتهای پیام

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.