هزینه ۱۶ هواپیمای وارد شده به کشور نقدی پرداخت شده است/تحقیقات از قرارداد خرید هواپیماها توسط وزارت راه همچنان ادامه دارد

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران گفت: هزینه ۱۶ هواپیمای خریداری شده که به کشور وارد شده‌اند، به صورت نقدی پرداخت شده و برای دیگر هواپیماها هم پولی به عنوان پیش پرداخت داده نشده است

سید ابوالفضل موسوی نایب رئیس اول کمیسیون عمران ، با اشاره به طرح تحقیق و تفحص از چگونگی قراردادهای وزارت راه و شهرسازی برای خرید بوئینگ و ایرباس در مجلس، گفت: این موضوع را در هیئت رئیسه کمیسیون عمران  با حضور مسئولان مربوطه بررسی می‌کنیم و تحقیقات ما همچنان ادامه دارد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: تاکنون سه جلسه با حضور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور سرمایه‌گذاری و مدیر عامل شرکت هما برگزار شده و توانستیم برخی مدارک را بررسی کنیم.

وی ادامه داد: ما در کمیسیون عمران بیشتر بر روی سه بند قرارداد که مربوط به نحوه خرید، تعداد هواپیماهای تحویل گرفته شده، اینکه چند هواپیمای دیگر باید به ما تحویل می‌دادند و ... بحث و بررسی کردیم.

موسوی تاکید کرد: هزینه ۱۶ هواپیمای خریداری شده که به کشور وارد شده‌اند، به صورت نقدی پرداخت شده و برای دیگر هواپیماها هم پولی به عنوان پیش پرداخت داده نشده است.

نایب رئیس اول کمیسیون عمران مجلس اظهار کرد: روند بررسی تحقیق و تفحص از چگونگی قراردادهای وزارت راه و شهرسازی برای خرید بوئینگ و ایرباس در کمیسیون تا رسیدن به نتیجه نهایی و شفاف شدن برخی مسائل ادامه دارد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.