شناسه : 40122
سه شنبه, 08/04/1400 - 11:20
نویسنده : admin1
دکتر چمران در مراسم اختتامیه طراحی ائمه بقیع علیهم السلام

استمرار راه شهدای حسینی بود که موجب ماندگاری اسلام شد/ روزی بقیع را می‌سازیم

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اهمیت امید برای زنده نگه داشتن اسلام و وجود تشیع، گفت: ما امید داریم که روزی بقیع و بارگاه ائمه مدفون در آنجا را می‌سازیم.

مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران در مراسم طراحی بقاع متبرکه ائمه بقیع علیهم السلام، اظهار داشت: فلسفه باقی ماندن اسلام و وجود تشیع، «امید» است. پایداری و ماندگاری اسلام علاوه بر تضمین خداوند برای حفظ اسلام، به خاطر تشیع است. اگر بر روش خلفا بود، به خلفایی می‌رسیم که با شکم پر مشروب در محراب پیامبر (ص) می‌ایستادند و نماز اقامه می‌کردند که آن نماز هیچ‌گاه اسلام را نگهداری نمی‌کرد. بلکه استمرار شهدای حسینی بود که موجب ماندگاری اسلام شد.

وی با بیان اینکه امروز نمونه حکومت واقعی اسلام را همین فلسفه حکومت اسلامی شکل داده است، افزود: ما امید داریم و معتقدیم که در آینده جهان با ظهور مهدی موعود به عدالت واقعی خواهد رسید و با این امید زنده‌ایم. شاید برخی بگویند چه شده که بقیعی که دست ما نیست و حتی از زیارت آن محروم هستیم به یاد طراحی بقیع افتادید؟ ما امید داریم روزی این کار صورت می‌پذیرد. 

چمران ادامه داد: هنوز به ۱۰۰ سال نمی‌رسد که آن مکان مقدس را تخریب کردند. ما به ساختمان اهمیت نداده و‌نمی‌دهیم. مهم این است که ساختمان و آنچه ساخته می‌شود، باید به روح ائمه اطهار برسیم وگرنه ساختمان زیاد ساخته می‌شود اما ما امیدواریم باز هم ائمه بقیع علیهم السلام زیارتگاهی خواهند داشت. البته این زیارتگاه برای ماست و آنها در جایگاه بالایی هستند که در تصورمان نمی‌گنجد و نیازی به آن مسائل نداشته و‌ندارند. آن‌هایی نیاز دارند، ما یعنی بشر امری و همچنین بشر فرداست.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه عده‌ای از دوستان بسیج مهندسین موضوع طراحی بقاع متبرکه بقیع را عنوان کردند، گفت: امیدواریم بتوانیم با ساخت بارگاهی بتوانیم از روح بلند ائمه کمک گرفته و عروج انسانی را عملیاتی کنند. این اقدامات برای نزدیکی و تقری الهی است چرا که همه عبادات ما بر اساس آن است.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه بعید نیست به زودی شاهد آن باشیم که خودمان و دیگران حرکت کنند تا قبور ائمه بقیع آراسته شود، گفت: کار طراحی بقاع متبرکه ائمه بقیع علیهم‌السلام بسیار سخت است؛ درحالی می‌دانستند ممکن است فعلا ساخته نشود، اما اقدام کرده و با طرح‌های مختلف در این جشنواره شرکت کردند که امیدواریم به زودی مهندسین کشورمان به بقیع مشرف شده و طرح‌های برتر را عملیاتی کنند.

انتهای پیام/

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید