شناسه : 39844
سه شنبه, 12/05/1399 - 15:40
نویسنده : manager
دکتر مهدی چمران:

با اتکا به خود می توانیم کشور را از مشکلات رها کنیم/ معطل خارجی ها و غربی ها شدن کمکی به ما نخواهد کرد

مهدی چمران با بیان این که با اتکا به خود می توانیم کشور را از مشکلات رها کنیم؛ گفت: چشم دوختن به آن طرف آب ها است که ما را دچار مسائل و مشکلات کنونی کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مهندسین عمران و معماری، مهدی چمران رئیس سابق شورای شهر تهران در مراسم پویش ملی کمک های مومنانه بسیج مهندسین عمران و معماری اظهار داشت: اگر علی وار به سوی خداوند علی  حرکت کنیم دنیا در طول دفاع مقدس و انقلاب شهدا برای خدا و روح خدایی حرکت کنیم؛ دنیا به جای بهتری تبدیل خواهد شد.

وی با بیان این که در طول جنگ ابتکارات مهندسین بسیجی شایان واقع شدند؛افزود: مهندسین با ذات پاک خود و بدون منت به کمک رزمنده ها آمدند.پل اروندشیر و پل صاحب زمان نیز از جمله این کمک ها بودند.

رئیس سابق شورای شهر تهران در ادامه اذعان داشت: مسیری که امروز در پیش داریم استقلال در تولید هر چیزی است.

وی با بیان این که توان و ظرفیت ما بسیار فراتر از وضعیت فعلی است افزود: روش روان و خط مشی درستی برای استفاده از ابتکارات مهندسان جوانمان وجود ندارد.

 مهدی چمران با بیان این که با اتکا به خود می توانیم کشور را از مشکلات رها کنیم؛ گفت: چشم دوختن به آن طرف آب ها است که ما را دچار مسائل و مشکلات کنونی کرده است.

وی افزود:جهاد های خودکفایی باعث پیشرفت حوزه پژوهش شده اند.

رئیس سابق شورای شهر تهران با اشاره به ضرورت پیشرفت در زمینه های پژوهشی تصریح کرد: معطل خارجی ها و غربی ها شدن کمکی به ما نخواهد کرد و زیر لبخند های مرموز و منافقانه غربی ها چیزی جز دشمنی نیست.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص پیشرفت و خودکفایی علمی در ادامه اظهار داشت: پیشرفت ما تا جایی باید ادامه داشته باشد که روزی مردم جهان برای یادگیری علم ایرانیان فارسی را بیاموزند.

چمران با بیان این که در دفاع مقدس نشان داده شد که ما میتوانیم اذعان داشت: امروز هم به جایی رسیده ایم که گران قیمت ترین پهپاد دشمنان را سرنگون کردیم.

وی به استقلال ملی ایران پس از انقلاب اسلامی اشاره کرد و در پایان افزود: علت اصلی همه هجوم ها دشمنی ها استقلال و عزت ملت ایران است.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید